Realizácia - BB real servis plastové okná

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Realizácia

Čo by ste mali vedieť o plastových oknách

Čo by ste mali vedieť o oknách pred ich kúpou.
V  súčasnej dobe sú plastové okná najrozšírenejšou náhradou pri výmene  starých okien za nové, rovnako aj pri výstavbe nových objektov.  Prinášajú priaznivý pomer medzi cenou a úžitkovými vlastnosťami.

Klady a zápory Plastových okien

Klady:
- perfektné izolačné vlastnosti, značná úspora energie
- velmi malý súčinitel prechodu tepla
- možnosť samoregulujúcich vetracích klapiek
- široká variabilita tvarov, vyhotovení a povrchových úprav
- dlhá trvácnosť a minimálne nároky na údržbu

Zápory:
- okno z nekvalitného plastu nemusí byť farebne stále
- sú horlavé
- náročnejšie na opravy (rozbite sklo)
- cenaHlavnými prvkami pri ich výrobe sú: plastové profily, kovanie a sklo.

Plastové profily -  z ktorých sa vyrábajú okenné rámy a krídla, stĺpiky, rozšírenia,  spojovacie elementy a ďalšie prvky okien – to všetko tvorí profilový  okenný systém.
Každý výrobca profilu má svoju technológiu, známe značky sú napríklad ALUPLAST, VEKA, GEALAN, REHAU...
Profily  plastových okien sa vystužujú pozinkovanou ocelou alebo nerezovými  výztuhami. Keďže vzduch je najlepší tepelný izolant, i profil obsahuje  rôzne vzduchové komory, čím sa dosahuje lepšia tepelná izolácia. Podľa  počtu komor potom rozlišujeme okná 3, 4, 5 a 6 komorové.


Kovanie –  na oknách, tvorené pevnými aj pohyblivými časťami, zabezpečujú okrem  iného otváranie a zamykanie. Jednotlivé oceľové elementy montované do  plastových profilov (rovnako aj do drevených a hliníkových) poskytujú  oknám veľa úžitkových funkcií. Sú nimi najmä otváranie, sklápanie,  zamykanie, blokáciu, mikroventiláciu, ochranu pred vlámaním.


Sklo –  sa pri výrobe okien používa najčastejšie v zostavách. Tabule skla sa  spájajú do celku rozličnými dištančnými rámikmi (AL, nerez, PVC).  Najrozšírenejšie sú izolačné dvojsklá s hliníkovým dištančným rámikom.  Vzhľadom na podiel skla na celkovej ploche okna je možné povedať, že na  tepelné a akustické parametre okien majú sklá najväčší vplyv.
Sklo  je veľmi dôležité veď tvorí najväcšiu časť okna. Izolačné sklá použité v  plastových oknách môžu mať rôznu hodnotu súčinitela prechodu tepla (K),  zvukovej izolácie a bezpečnosti. Na prianie možu byť potiahnuté i  bezpečnostnou fóliou proti rozbitiu. Plastové okná sú štandardne  vybavené dvojsklom - majú dve sklenené tabule zvyčajne od seba vzdialené  16 mm. Túto vzdialenosť vymedzuje dištančný rámik. Priestor medzi  sklami je hermeticky uzavretý, čo bráni orosovaniu z vnútornej strany.  Trojsklo je účinnejšie, no i drahšie a v niektorých prípadoch nemusí  vyhovovať jeho hmotnosť kedže je i tažšie. Konštrukciu má podobnú ako  dvojsklo, líši sa v počte sklenených tabúl ktoré su tri.


Tesnenia -  svoju nezastúpiteľnú úlohu v plastových oknách majú tesnenia. Tesnenia  chránia proti prenikaniu vody do okna, respektíve miestnosti.


Zmluva na plastové okná

Dodávateľa  si vyberáme predovšetkým podľa referencií a dĺžky pôsobenia na trhu.  Lepšie je dať na doporučenia známych ako na lákavé reklamy s  najlacnejšími oknami. Ďalej pozeráme na to aké zmluvy nám ponúkajú  dodávatelia, teda čo všetko obsahuje (materiál, montáž, likvidáciu  starých okien, záruka, reklamácia) a na čo všetko sa vzťahuje záruka.

Hlavne body dobrej zmluvy:
- presný opis okien
- rozsah objednaných prác
- dátum dodania / montáže
- dohodnutá pevná cena, ktorú nie je možné zvýšiť bez súhlasu objednávateľa
- výška zloženej zálohy
- záručné podmienky
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky